Polska jest czwartym producentem mebli na świecie i pierwszym eksporterem w Europie

Data dodania:

40 proc. mebli, którymi handluje największy gracz światowy IKEA, są wytwarzane w Polsce. IKEA zapowiedziała inwestycje w Polskie zakłady w wysokości 1 mld. euro każdego roku.

Obecnie w Polsce jest ok. 2800 km dróg ekspresowych i autostrad. Do 2022 roku zakończy się budowa dróg ekspresowych w Polsce. Na ten cel w najbliższych latach zostanie przeznaczonych ok. 20 mld euro. Docelowy długość dróg szybkiego ruchu ma wynieść 7800 km ( w tym 2000 km autostrad ).

W ostatnich latach obcokrajowcy kupili w Polsce kilkadziesiąt tysięcy nieruchomości – zarówno mieszkaniowych jak również komercyjnych. Najwięcej lokali mieszkalnych ( ok. 40 tys. ) kupili obywatele Niemiec i Ukrainy.

W latach 2013-2022 realizowany jest program modernizacji sił zbrojnych. Na nowe uzbrojenie zostanie wydane prawie 40 mld. euro. W tej kwocie przeszło 5 mld. euro zostanie wydane na stworzenie systemu obrony powietrznej m.in. przed rakietami krótkiego oraz średniego zasięgu. Polska posiada 100 tys. armię zawodową w tym 2 tys. wojsk jednostek specjalnych. 25% personelu jednostek liniowych to weterani misji w Iraku i Afganistanie.